Pamięć na pięć sposobów

Koncern Sony zaprezentował pięć nowych czytników kart pamięci Memory Stick. W nowych produktach znacznie usprawniono proces przesyłania danych - transfer odbywa się teraz z prędkością 12 nawet Mb/s. Szczególnie ciekawie zapowiadają się modele MSAC-US7 i MSAC-OS70, które mogą również służyć jako optyczne myszy.

Pamięć na pięć sposobów

Nowe urządzenia to cztery czytniki podłączane przez złącze USB 2.0 oraz MSAC-PC3 - czytnik komunikujący się z komputerem za pośrednictwem portu PC Card (dzięki czemu transfer danych sięga 12 Mb/s). Pozostałe modele mogą przesyłać dane z prędkością 800 KB/s - czyli mniej więcej dwukrotnie szybciej niż dostępne w tej chwili na rynku czytniki Memory Stick.

Czytniki komunikujące się z komputerem poprzez USB 2.0 współpracują z systemami z rodziny Windows (od 98) oraz MacOS (8.5 i późniejsze wersje). Najciekawsze z całej czwórki wydają się modele MSAC-US7 i MSAC-OS70 - czyli po prostu optyczne myszy, wyposażone w slot umożliwiający korzystanie z kart pamięci flash. Zdaniem przedstawicieli Sony, takie rozwiązanie z pewnością zainteresuje tych użytkowników, którzy nie lubią podłączać do swego komputera (szczególnie przenośnego) zbyt wielu urządzeń peryferyjnych.

Zobacz również:


TOP 200