Pamięć masowa dla domu i MSP

ZyXEL wprowadził na rynek nową pamięć masową o nazwie NSA-220, która umożliwia przechowywanie, udostępnianie i archiwizowanie danych w domowych sieciach LAN.

Urządzenie obsługuje dyski twarde o łącznej pojemności do 1,5 TB i zawiera serwer typu DLNA (Digital Living Network Alliance), dlatego może współpracować z każdym urządzeniem zgodnym z tym standardem (telewizorem, sprzętem audio czy urządzeniem ZyXEL Digital Media Adapter DMA-1000).

Pamięć masowa dla domu i MSP
Użytkownicy domowej sieci mogą uzyskać dostęp do zgromadzonych na dyskach NSA-220 zasobów za pośrednictwem protokołu FTP, albo łącząc się z systemem jako z urządzeniem sieciowym. NSA-220 obsługuje dwa dyski twarde SATA o łącznej pojemności do 1,5 TB, a dwa porty USB mogą posłużyć do podłączenia dodatkowych napędów zewnętrznych. Porty te mogą być także wykorzystywane do przenoszenia danych z odtwarzaczy MP3, kamer cyfrowych i innych urządzeń obsługujących standard USB, bez pośrednictwa komputera.

Zobacz również:

  • Te urządzenia Zyxel mogą być narażone na ataki hakerów
  • HPE przejmuje Zerto

Wbudowany system archiwizacji Memeo AutoBackup może pobierać automatycznie dane z komputerów pracujących w domowej sieci, a przycisk "auto-copy" umożliwia tworzenie za pomocą jednego kliknięcia duplikatów danych z podłączonych do NSA-220 urządzeń.

Urządzenie można konfigurować do pracy w trybie RAID 0, RAID 1 lub jako JBOD.

Urządzenie wejdzie na rynek w pierwszym kwartale 2008 r. i będzie kosztować 329 USD (cena netto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200