Pamięć masowa dla SOHO

D-Link zaprezentował system pamięci masowej o nazwie DNS-323, który zawiera dwa 3,5-calowe półki na dyski SATA oraz port Gigabit Ethernet. Produkt jest przeznaczony dla małych firm (sektor SOHO) i może być wykorzystywany do współużytkowania zasobów przez wielu użytkowników oraz do wykonywania kopii zapasowych danych.

D-Link wyposażył rozwiązanie w (dostęp przez Internet) oraz w serwer UPnP-AV, który pozwala przesyłać pliki multimedialne (muzyka, zdjęcia i filmy) i odtwarzać je. Dane zapisane na dyskach są chronione przy użyciu technologii RAID. Administrator ma do dyspozycji opcje, które pozwalają ograniczać dostęp do plików wskazanym użytkownikom lub grupom użytkowników. Kopie zapasowe danych można wykonywać w dwóch trybach: realizować to zadanie zgodnie z ustaloną wcześniej regułą lub ad hoc w czasie rzeczywistym.

Dyski znajdujące się w urządzeniu można konfigurować na cztery sposoby: konfiguracja standardowa (dwa niezależne dyski), JBOD (opcja łącząca pojemność obu dysków), RAID 0 oraz RAID 1. Opcja RAID 0 pozwala zapisywać dane z szybkością do 23 MB/s.

Zobacz również:

Produkt będzie dostępny w Polsce pod koniec października 2006 r. Cena urządzenia - ok. 1050 zł netto.