Pamięć SSD Samsunga z układami NAND

Samsung w lipcu wprowadza na rynek swoją pierwszą pamięć SSD opartą na układach NAND toggle-mode DDR (Double Data Rate). Przeznaczona głównie dla notebooków, będzie mieć pojemność 512 GB i może odczytywać sekwencyjnie dane z szybkością 250 MB/s, a zapisywać 220 MB/s.

Warto przypomnieć, że intelowska pamięć X25-M odczytuje dane z taką samą szybkością, ale zapisuje 70 MB/s. Samsung zastosował w swoim rozwiązaniu synchroniczny interfejs (standardowym układom NAND towarzyszy asynchroniczny interfejs) oraz nowy kontroler dedykowany do współpracy z układami NAND toggle-mode, dlatego pamięć SSD pracuje wydajnie i jest energooszczędna.

Pamięć SSD Samsunga z układami NAND

Producent twierdzi, że po zainstalowaniu w komputerze w miejsce standardowego dysku twardego jego najnowszej pamięci SSD, rozruch komputera trwa 9 razy krócej. Układy NAND znajdujące się w pamięci są produkowane przy użyciu technologii 30 nanometrów i mają pojemność 32 Gb.

Zobacz również:

Pamięć chroni dane, szyfrując je przy użyciu 256-bitowego algorytmu AES oraz wspiera technologię TRIM, którą obsługuje system operacyjny Windows 7. Używając polecenia Trim, system operacyjny może lepiej zarządzać plikami i zapobiegać wielokrotnemu zapisywaniu danych na napędzie SSD i informować go, które bloki danych nie są już potrzebne i można je na stałe wymazać.

Samsung nie ujawnił jak dotąd ceny nowej pamięci SSD o pojemności 512 GB.


TOP 200