PalmOS 5.0 już w przyszłym tygodniu

Na corocznej konferencji PalmSource, która odbędzie się w dniach 5-8 lutego br. w Kalifornii, Palm przedstawi najnowszą wersję systemu operacyjnego PalmOS 5.0.

Na corocznej konferencji PalmSource, która odbędzie się w dniach 5-8 lutego br. w San Jose w Kalifornii, Palm przedstawi najnowszą wersję systemu operacyjnego PalmOS 5.0. Nie są jeszcze znane bliższe szczegóły techniczne systemu. Wiadomo, że będzie to pierwsza wersja systemu opracowana dla procesorów ARM. Od końca ub.r. angielski producent współpracje z Palmem nad zapewnieniem sprawnej migracji systemu PalmOS na architekturę ARM oraz rozwinięciem i przystosowaniem narzędzi programistycznych na potrzeby PalmOS 5.0. Palm nie ujawnił jeszcze daty premiery rynkowej nowego systemu.

Konferencja PalmSource będzie pierwszą od czasu gdy spółka podzieliła się w zeszłym miesiącu na dwie odrębne firmy. Przedstawiciele Palma mają nadzieję, że nowy system i wydajniejsze procesory pozwolą utrzymać producentowi pozycję lidera na rynku komputerów naręcznych. W ciągu trzech ostatnich miesięcy 2001 r. Palm zanotował w USA znaczny spadek sprzedaży handheldów. W tym samym okresie sprzedaż urządzeń pracujących pod kontrolą konkurencyjnego systemu Pocket PC Microsoftu podwoiła się.

Zobacz również:

  • Premiera iPhone'a 14 w drugim tygodniu września
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200