Palm przejmuje firmę Anyday.com i wprowadza nowe oprogramowanie do synchronizacji dla odbiorców korporacyjnych

Firma kupuje za 80 mln USD producenta internetowych narzędzi kalendarzowych. Wprowadziła też na rynek nowe oprogramowanie do synchronizacji komputerów naręcznych z systemami korporacyjnymi.

Palm, wydzielony z 3Com producent popularnych komputerów naręcznych, przejmuje firmę Anyday.com, specjalizującą się w internetowych narzędziach kalendarzowych. Wartość transakcji jest szacowana na 80 mln USD.

Dzięki przejęciu Palm będzie mógł zaoferować użytkownikom możliwość łatwej synchronizacji aktualnych informacji, w tym np. szczegółów dotyczących rozkładu lotów, z kalendarzami urządzeń naręcznych. Rozwiązania Anyday.com mają być zintegrowane z jego portalem internetowym, do którego można uzyskać dostęp zarówno za pośrednictwem komputera typu desktop, jak i za pomocą bezprzewodowych urządzeń przenośnych.

Zobacz również:

  • Pierwszy tablet otrzymał Androida 13 - nie jest to sprzęt Google

Oprogramowanie Anyday umożliwia obecnie synchronizację danych z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Windows CE oraz kalendarzami obecnymi w różnych pakietach komunikacyjnych, w tym m.in. Outlook i Lotus Organizer.

Ponadto w ofercie Palm pojawiło się nowe oprogramowanie do synchronizacji komputerów naręcznych z danymi, pochodzącymi z systemów korporacyjnych. Działający na platformie Windows NT, HotSync Server został zbudowany z wykorzystaniem technologii ScoutWare firmy Aether Software.

HotSync Server jest rozwiązaniem przeznaczonym dla dużych firm, które chcą uzupełnić o komputery naręczne swoje systemy do zarządzania informacją. Oprogramowanie pozwala na centralne zarządzanie komputerami naręcznymi i ich aplikacjami, zapewnia synchronizację z systemami pracy grupowej (na razie MS Exchange) i innymi krytycznymi dla działalności przedsiębiorstw. Ponadto, dzięki w pełni udokumentowanemu API, umożliwia tworzenie nowych, specjalizowanych rozwiązań synchronizacji dla handheldów.

Cena serwera z licencją dla 5 użytkowników wynosi 2400 USD. Moduł synchronizacji z oprogramowaniem Microsoftu to wydatek rzędu 330 USD (dla 5 stanowisk).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200