Palm ma nowego dyrektora

Carl Yankowski zdecydował się na ustąpienie ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Jego obowiązki do czasu znalezienia następcy przejmie prezes zarządu - Eriz Benhamou. Ostatni kwartał firma zakończyła stratą przekraczającą 38 mln USD.

Carl Yankowski zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora generalnego koncernu. Do czasu powołania jego następcy kontrolę nad firmą przejął prezes zarządu - Eric Benhamou. Powodem rezygnacji Yankowskiego z zajmowanego stanowiska była narastająca fala krytyki wobec jego osoby. Akcjonariusze Palma obarczali go odpowiedzialnością za coraz gorsze wyniki finansowe spółki i spadek udziałów firmy w rynku komputerów naręcznych. Udziałowcy od dłuższego czasu domagali się zdynamizowania prac na rozwojem nowych modeli palmtopów i tworzonego dla nich oprogramowania. Temu celowi ma służyć podział firmy na dwie spółki z których jedna zajmie się produkcją sprzętu a druga rozwojem oprogramowania.

Palm pod nowym kierownictwem będzie w dalszym ciągu koncentrował wysiłki na dotarciu do większej liczby klientów korporacyjnych. Właśnie na tym polu produkty firmy stają się ostatnio coraz mniej konkurencyjne wobec urządzeń PocketPC, zwłaszcza marki Compaq.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

Ostatni kwartał ponownie okazał się nie najlepszy dla firmy. Przy obrotach na poziomie 214 mln USD, Palm zanotował stratę w wysokości 38,7 mln USD. Tuż po ogłoszeniu zmian w kierownictwie, cena akcji firmy wzrosła o ponad 20%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200