Palm będzie wspierał firmy rozwijające jego naręczną platformę

Palm, producent popularnych rozwiązań komputerów naręcznych, zamierza przeznaczyć 50 mln USD dla nowej organizacji, która ma inwestować w firmy rozwijające jego technologię. Nowa organizacja, o nazw...

Palm, producent popularnych rozwiązań komputerów naręcznych, zamierza przeznaczyć 50 mln USD dla nowej organizacji, która ma inwestować w firmy rozwijające jego technologię.

Nowa organizacja, o nazwie Palm Ventures (PV), ma inwestować we wszystkie te przedsięwzięcia, które mogą przyspieszyć rozwój firmy - mówią przedstawiciele Palm. Dodają też, że firmy, które pozyskają fundusze od PV, będą mogły współpracować z Palm nad nowymi technologiami.

Palm Venture z założenia ma pomagać licencjobiorcom, klientom typu OEM, twórcom oprogramowania i innym producentom, którzy są zainteresowani wspieraniem systemu operacyjnego Palm OS i całej platformy.

Przedstawiciele Palm nie ujawnili jednak, kiedy zamierzają rozpocząć inwestycje w nowe przedsięwzięcia, które mają rozwijać jego platformę.

***

Pojawił się pierwszy koń trojański atakujący komputery Palm

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200