Pakiety Patch Tuesday zakończą mariaż komputerów Windows 10 z Adobe Flash Player

Microsoft ujawnił plan mający na celu usuniecie na dobre ze wszystkich komputerów Windows 10 niewspieranego już oprogramowania Adobe Flash Player. Stanie się to za sprawą wtorkowych aktualizacji Patch Tuesday, które zostaną udostępnione użytkownikom komputerów Windows 10 w czerwcu oraz lipcu.

Pakiety Patch Tuesday zakończą mariaż komputerów Windows 10 z Adobe Flash Player

Jak wiadomo, oprogramowanie Adobe Flash Player zakończyło oficjalnie swój trwający prawie ćwierć wieku żywot 31-go grudnia 2020 roku. Należy przy tym przypomnieć, że modyfikacja KB4577586 nosząca nazwę „Update for Removal of Adobe Flash Player" pojawiła się już w październiku zeszłego roku. Był to jednak opcjonalny update. Tym razem będą to już obligatoryjne poprawki, po zainstalowaniu których pożegnamy się już ostatecznie z technologią Adobe Flash.

Tak więc wspomniana wcześniej aktualizacja KB4577586 zostanie dołączona do czerwcowych i lipcowych pakietów Patch Tuesday. Zostaną one tym samym wdrożone obligatoryjnie na komputerach z systemem Windows 10 za pośrednictwem mechanizmów Windows Update i WSUS.

Zobacz również:

  • Zoom na macOS załatany - poprawiono zabezpieczenia
  • Fake zdjęcia to prawdziwa plaga. Adobe chce z nią walczyć
  • Spadają ceny dysków SSD

Jeśli chodzi o czerwcowy update, to usunie on wsparcie dla Adobe Flash Player z komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 wersja 1809 oraz nowszych wersji tego oprogramowania.

Natomiast poprawka KB4577586 dołączona do lipcowego pakietu Patch Tuesday zmodyfikuje komputery z systemem Windows 10 wersja 1607 i Windows 10, 1507. Poprawka ta będzie też dołączana do publikowanych cyklicznie aktualizacji Monthly Rollup i Security Only Update przeznaczonych dla komputerów Windows 8.1, Windows Server 2012 i Windows Embedded 8 Standard.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200