Pakietowy szpieg

LanTrace 3.0 umożliwia szybką identyfikację i analizę zdarzeń, zachodzących w sieciach Ethernet i Fast Ethernet.

LanTrace 3.0 umożliwia szybką identyfikację i analizę zdarzeń, zachodzących w sieciach Ethernet i Fast Ethernet.

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do monitorowania pracy sieci i przepływających przez nie danych. Jednym z nich jest LanTrace 3.0 firmy Intellimax Systems - narzędzie względnie tanie i łatwe w obsłudze.

W przeciwieństwie do bardziej zaawansowanego pakietu Sniffer firmy Network Associates (opisywanego w CW 45/98), LanTrace umożliwia monitorowanie sieci Fast Ethernet i Ethernet, a także jest przeznaczony do "obserwowania" danych przepływających tylko przez dany segment sieciowy. Pakiet nie może jednocześnie analizować ruchu w kilku segmentach sieci.

Podstawową zaletą LanTrace'a jest przejrzysty interfejs użytkownika. Aplikacja pokazuje tabele i wykresy prezentujące ruch między dwiema różnymi stacjami (sortowany np. według najbardziej obciążających sieć transmisji), obciążenie stacji roboczych i sieci z rozbiciem na poszczególne protokoły oraz wykorzystanie dostępnej przepustowości. Możliwe jest przechwycenie dowolnego ciągu ramek przepływających przez sieć i przeprowadzenie ich analizy.

Możliwości programu najbardziej widoczne są w przypadku pracy z protokołem IP. LanTrace automatycznie zamienia numery IP na nazwy DNS i śledzi trasy pakietów (trace route) lub też łączy się ze zdalną maszyną przez przeglądarkę WWW.

LanTrace ma wydzieloną część okna (tzw. Console Window), zawierającą podsumowanie, jak wiele i jakiego rodzaju pakiety przesłano siecią od momentu uruchomienia aplikacji.

<hr size=1 noshade>LanTrace 3.0

Producent: Intellimax Systems

Wersja testowa:http://www.sunbelt-software.com/lantrace/lantrfrm.htm

Wymagania: Windows 95, 98 lub NT 4.0

Dystrybucja: DCS

tel. (+22) 825 25 34

faks (+22) 825 88 95

http://www.dcs.pl

Cena: ok. 2300 zł za licencję

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200