Pakietowe rozmowy

Rośnie liczba produktów związanych z telefonią internetową.

Rośnie liczba produktów związanych z telefonią internetową.

Na tegorocznych targach Comdex w Las Vegas pojawiło się kilkanaście nowych programów i rozwiązań programowo-sprzętowych, umożliwiających integrację tradycyjnej telefonii z Internetem. Dostępne są już produkty pozwalające na integrację korporacyjnej sieci telefonicznej z firmowym podłączeniem do Internetu, takie jak Audiotrix Phone Adapter (Mediatrix Telecom), Ether Voice (Handlink Technologies) czy MultiVOIP (Multitech). Cena tych urządzeń nie przekracza 1000 USD.

Rośnie także liczba aplikacji wykorzystujących możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych przez Internet. Program Talk 99 (z MediaRing) działa jako symulator aparatu telefonicznego na komputerze PC. Gdy użytkownik chce z niego korzystać, program inicjuje połączenie typu dial-up z Internetem i rozłącza się po zakończeniu rozmowy. Inne produkty, jak CommSuite (z Smith Micro Software), pozwalają na nawiązywanie łączności "telefonicznej" między dwoma komputerami podłączonymi do Internetu (bez pośrednictwa serwera, który jest wymagany w powszechnie stosowanym rozwiązaniu firmy Net2Phone).

Na targach Comdex przedstawiono także urządzenia (takie jak WebSurfer z Betra Group), które oprócz możliwości poruszania się po stronach WWW, bez konieczności posiadania komputera PC, umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przez Internet.


TOP 200