Pakiet do zarządzania LAN dla MŚP

Network Associates wprowadza do swojej oferty nowe oprogramowanie sieciowe (zarządzanie i bezpieczeństwo danych) przeznaczone dla małego i średniego biznesu, którego głównymi zaletami są prostota działania i przystępna cena.

Oprogramowanie Netasyst Network Analyzer, bo o tym produkcie mowa, zarządza sieciami Ethernet (10 Mb/s), Fast Ethernet (100 Mb/s) i sieciami bezprzewodowymi 802.11.

Nowe narzędzie pozwala automatyzować wiele zadań związanych z zarządzaniem siecią oraz rozwiązywać szereg problemów, dzięki temu iż administrator może analizować zawartość pakietów, kontrolując w ten sposób pracę zapór i systemów wykrywających włamania oraz monitorując wydajność sieci.

Zobacz również:

  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Network Associates - tak jak IBM, Computer Associates czy HP - specjalizuje się w produkcji narzędzi zarządzających dużymi sieciami LAN, ale tym razem opracował produkt dla małych i średnich firm. Głównymi rywalami pakietu Netasyst Network Analyzer będą na rynku produkty podobnej klasy oferowane przez Ipswitch Inc., WildPackets Inc. i Network Instruments LLC.

Pakiet wykorzystuje technologie stosowane w produktach wyższej klasy linii Sniffer, które są używane do zarządzania dużymi sieciami LAN i są oparte nie tylko na oprogramowaniu, ale też na dedykowanym sprzęcie. Netasyst Netowork Analyzer to czyste oprogramowanie. Kolejna różnica między dwoma produktami polega na tym, że Netasyst nie może zarządzać środowiskami WAN oraz sieciami LAN opartymi na technologii Gigabit Ethernet.

Cena pakietu Netasyst – od 1395 do 6590 USD. Dla porównania, Sniffer Portable (najtańszy produkt linii Sniffer) kosztuje ok. 12 tysięcy USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200