Pakiet Dynamics 365 zostanie wzbogacony o nowe aplikacje

Microsoft doda niedługo do bogatego zestawu aplikacji wchodzących w skład pakietu Dynamics 365 dwie nowe pozycje. Korporacja podała taką informację wczoraj podczas prezentowania mapy drogowej Dynamics 365 Wave 1 2020, która wyznacza kierunki rozwoju tego pakietu od kwietnia do września tego roku)

Mapa drogowa Dynamics 365 Wave 2 2020 wyznacza kierunki rozwoju pakietu od października 2020 do marca 2021. I tak korporacja doda do pakietu Dynamics 365 pod koniec trzeciego kwartału tego roku aplikację Project Operations, która zastąpi istniejącą aplikację Project Service Automation i połączy funkcje oferowane do tej pory przez aplikacje Project i PSA (Project Service Automation).

W związku z tym aplikacja Project Service Automation zniknie wtedy z oferty Microsoftu. Natomiast użytkownicy aplikacji Project Service Automation będą mieli cztery lata na to, aby przejść na aplikację Project Operations.

Zobacz również:

Wcześniej, bo w maju tego roku, Microsoft zaprezentuje też wersję testową (preview) drugiej nowej aplikacji. Będzie ona nosić nazwę Finance Insights i jak nietrudno się domyśleć, pomoże ona użytkownikom realizować w proaktywny sposób operacje finansowe, wykorzystując do tego celu technologię sztucznej inteligencji.

Microsoft powiedział także, że pracuje nad wprowadzeniem do aplikacji Customer Insight, Sales i Sales Insights kilka nowych mechanizmów. Ta pierwsza (Customer Insight) będzie się wtedy mogła komunikować z chmurową usługą Azure Synapse Analytics (dawniej Azure SQL Data Warehouse), która łączy magazynowanie danych przedsiębiorstwa z analizą danych Big Data.


TOP 200