Pajęczyna na próbę

Santa Cruz Operation (SCO), producent Tarantelli, upoważnił Altkom Matrix do sprzedaży i przeprowadzania wdrożeń.

Santa Cruz Operation (SCO), producent Tarantelli, upoważnił Altkom Matrix do sprzedaży i przeprowadzania wdrożeń.

Według Altkomu, dwóch klientów zdecydowało się na próbne uruchomienie Tarantelli. W Państwowych Sieciach Elektroenergetycznych zainstalowano wersję testową, z której korzysta się na jednym stanowisku komputerowym. Informatycy PSE nie podjęli jeszcze decyzji o zakupie większej liczby licencji. Drugim potencjalnym klientem jest Telekomunikacja Polska SA.

Koszt licencji Tarantelli na jednego użytkownika wynosi ponad 350 USD. System przeznaczony jest zatem dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Według Altkomu, firma sama wybiera potencjalnych klientów, proponuje swoje usługi w zakresie wdrożenia i szkoleń. Tarantella to oprogramowanie zapewniające dostęp do aplikacji pracujących na serwerze za pośrednictwem przeglądarki. Dzięki niemu stacja robocza, wyposażona w przeglądarkę WWW i obsługująca Javę, może pracować z aplikacją znajdującą się na serwerze.

Zaletą rozwiązania jest to, że platforma używana przez klienta nie ma bezpośredniego wpływu na szybkość działania aplikacji. Według SCO, różnica w szybkości między np. Pentium 90 a Pentium II 266 MHz jest zauważalna jedynie przy wgrywaniu programu. Pod koniec roku przewidywane jest rozszerzenie możliwości Tarantelli o dostęp do aplikacji uruchamianych na serwerze Windows NT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200