Painter 1.2 - narzędzie dla malarza

Firma Lettraset opracowała nową wersję programu malarskiego, Painter 1.2, który symuluje tradycyjne narzędzia malarskie na różnych podkładach: papierze kredowym, matowym, czerpanym itd.

Firma Lettraset opracowała nową wersję programu malarskiego, Painter 1.2, który symuluje tradycyjne narzędzia malarskie na różnych podkładach: papierze kredowym, matowym, czerpanym itd. Symulowane są papiery o różnym stopniu wchłaniania wody i 50 stopniach tekstury, od zupełnie gładkiej do bardzo gruboziarnistej. Dostępne są narzędzia symulujące tradycyjne pędzle, ołówek, węgiel i in. Można korzystać z imitacji farb olejnych, akwareli, tuszu, a także regulować przezroczystość nakładanego barwnika.

Do pełnego wykorzystania możliwości, program powinien współpracować z tablicami wrażliwymi na nacisk, produkcji Calcomp. Dostępne są one w formacie od A4 do A0 (Drawing Board II) lub A5 (Drawing Pad), wyposażane są w rysik. Tablica rozpoznaje jego nachylenie i siłę nacisku. Painter 1.2 dostępny jest w wersji Windows i Macintosh, łącznie z Drawing Pad (A5) kosztuje 6700 FF, a z Drawing Board A3 12 tys. FF.


TOP 200