Pads już w Polsce!

Najlepiej w ostatnich latach sprzedawany na świecie system projektowania elektronicznych obwodów na płytkach drukowanych PCB (Printed Circuit Board) jest już dostępny na polskim rynku.

Najlepiej w ostatnich latach sprzedawany na świecie system projektowania elektronicznych obwodów na płytkach drukowanych PCB (Printed Circuit Board) jest już dostępny na polskim rynku. Dealerem firmy PADS Software Inc. została warszawska spółka CADEL, powstała z przekształcenia warszawskiej firmy MICROVEX. PADS (Personal Automated Design System) to bardzo bogaty pakiet modularnych procedur, zawierający edytory schematów i systemy projektowania płytek drukowanych dla PC 286 (PADS-Logic i PADS-PCB), oraz 386 i 486 (PADS-Logic/2000 i PADS-2000). Istotną cechą edytorów PADS jest bardzo łatwe tworzenie wieloarkuszowych schematów (maksymalnie 256 arkuszy formatu D, z których każdy może zawierać ponad 5000 elementów). Edytory PADS-a tworzą pliki dla symulatora logicznego SUSIE, firmy Aldec oraz analizatora obwodów IsSpice firmy Intusoft. Daje to możliwość zbudowania kompletnego komputerowego systemu wspomagania prac inżynierskich CAE (Computer Aided Engineering).

PADS zawiera trzy systemy projektowania płytek drukowanych o różnych możliwościach. Wersja najbogatsza PADS-2000 pozwala na zaprojektowanie 30-warstwowej płytki o wymiarach 130x130 cm, zawierającej ponad 11000 elementów z rozdzielczością 1 mikrona. Wersja ta zawiera unikatowy program auto-interaktywnego rozkładu ścieżek - PUSN N'SHOVE. Inne ciekawe własności systemu to zdolność generowania 3-wymiarowych modeli termicznych płytek (dokładność +/- 1.7 deg C) i otwartośc architektury bibliotek baz danych, zapisywanych w kodzie ASCII. PADS jest systemem w pełni zintegrowanym - umożliwia automatyczne przenoszenie do schematu ideowego zmian dokonanych w projekcie płytki drukowanej i odwrotnie - zmiany w schemacie mogą być automatycznie przenoszone do projektu płytki. PADS posiada wiele translatorów i postprocesorów, tj. programów pozwalających na współpracę z innymi systemami CAE i urządzeniami wykonawczymi (fotoplotery, wiertarki numeryczne itp.). Schematy wykonane pod OrCadem można przenosić do PADS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200