Padła propozycja opracowania nowego interfejsu Java

Społeczność OpenJDK przymierza się do opracowania nowego rozwiązania klasy SPI (Service Provider Interface). Chodzi o interfejs, do którego zadań będzie należeć rozpoznawanie nazw hostów i adresów i ich rozwiązywanie.

Java

Zwolennicy takiego rozwiązania argumentują, że zapewni ono aplikacjom Java lepszą kontrolę nad internetowymi adresami, która obecnie pozostawia wiele do życzenia.

Byłby to interfejs opracowany w ramach przyjętej przez Oracle procedury JEP (JDK Enhancement Proposal), dzięki któremu API java.net.InetAddress mógłby używać innych programów rozpoznawania internetowych nazw niż ten, który jest wbudowany w system operacyjny.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • IBM wprowadza Watsonx do tłumaczenia programów COBOL na kod Java
  • OpenAI prezentuje nowe API zapewniające dostęp do narzędzi ChatGPT

Zwolennicy opracowania nowego interfejsu argumentują, że jego główną zaletą jest fakt, że pracuje on w trybie asynchronicznym, podczas gdy oprogramowanie DNS wbudowane w system operacyjny pracuje w trybie synchronicznym, co odbija się na wydajności aplikacji.

Zgodnie z pierwszymi ustaleniami, nowy interfejs ma mieć postać modułu typu plug-in. Decyzja o tym, czy nowy interfejs powinien być zgodny tylko z konkretną wersją Javy, zostanie podjęta później już w trakcie opracowywania tego oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200