Pacjent w sieci: zapraszamy na debatę Computerworld o systemach informacyjnych w opiece zdrowotnej!

Lepiej być zdrowym i bogatym, ale jak już zachorujemy, to chcemy być obsłużeni sprawnie i skutecznie, i jak najszybciej zapomnieć o wizycie u lekarza. W sprawnym zorganizowaniu opieki zdrowotnej bardzo pomocne są dzisiaj systemy IT.

Czytaj też:

Usprawnienia działalności i poprawa wydajności IT w NFZ dają nadzieję na dogonienie standardów. Rozmowa z Markiem Ujejskim, zastępcą dyrektora Departamentu Informatyki NFZ.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ogłosiło kolejny duży przetarg o wartości 359 mln zł. CSIOZ szuka firmy, która zbuduje Elektroniczną Platformę Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych.

Wiele placówek służby zdrowia w Polsce już je stosuje, dla innych to dopiero pieśń przyszłości. Także w skali całego kraju nie udało się jeszcze stworzyć jednolitego, działającego systemu informacji medycznej. Dopiero niedawno rozpoczęła się realizacja kilku dużych, ważnych projektów.

Podczas debaty zorganizowanej przez redakcję Computerworld chcemy się zastanowić, jakie są perspektywy rozwoju systemów informacyjnych opieki zdrowotnej w naszym kraju, co sprzyja a co przeszkadza wykorzystaniu narzędzi IT w placówkach służby zdrowia, jaką rolę mają do odegrania w tym zakresie instytucje rządowe a jaką sama kadra zarządzająca szpitalami czy przychodniami, czego oczekują sami pacjenci, czy aktualnie obowiązujące prawo pozwala spełnić wszystkie zakładane cele. Będziemy rozmawiać o najważniejszych na dzisiaj zadaniach związanych z zastosowaniem IT w systemie opieki zdrowotnej i poszczególnych placówkach, realizowanych i planowanych projektach z zakresu informacji medycznej, warunkach skutecznego wykorzystania dostępnych narządzi i systemów informatyczne.

Zobacz również:

  • e-Ankiety od Asseco do zdalnego kontaktu z pacjentami
  • Coinbase z incydentem cyberbezpieczeństwa - co o nim wiemy?

W dyskusji udział wezmą: Kajetan Wojsyk - Centrum Systemów Informacyjnych Opieki Zdrowotnej, Marek Ujejski - Narodowy Fundusz Zdrowia, Tomasz Berdyga - Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Janusz Atłachowicz - Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej, Sławomir Cieśliński - Stowarzyszenie Twórców Oprogramowania Rynku Medycznego.

Debata "Pacjent w sieci" odbędzie się 3 marca br. o godz. 12.00 w siedzibie redakcji. Będziemy transmitować ją na żywo na stronach internetowych Computerworld. Zapraszamy do oglądania i komentowania!

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200