PTK Centertel uruchomił usługi WAP

W ofercie sieci Idea znalazł się również tani telefon Motoroli z wbudowaną przeglądarką WAP.

PTK Centertel, operator dwuzakresowej sieci Idea, udostępnił komercyjnie usługi WAP, umożliwiające na przeglądanie za pomocą telefonu komórkowego odpowiednio przygotowanych zasobów internetowych.. Ponadto wszyscy nowi użytkownicy sieci, w tym oferty POP, otrzymują w standardzie, niezbędną do korzystania z usług WAP, usługę transmisji danych.

Przedstawiciele PTK szacują, że jeszcze w tym roku z usług WAP będzie korzystać ok. 300 tys. abonentów sieci. Przewidują też, że wkrótce na rynku szybko pojawią się nowe serwisy i usługi wykorzystujące WAP, co również ma spowodować wzrost popularności tego rozwiązania.

Obecnie firma oferuje trzy modele telefonów z wbudowaną przeglądarką WAP, wśród których znalazł się tani (199 zł +VAT) dwusystemowy model Motorola T2288.

Za korzystanie z usług WAP Idea operator pobiera opłatę w wysokości 45 gr za minutę połączenia. Połączenia te nie wchodzą jednak w pulę bezpłatnych minut oferowanych w ramach abonamentu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200