PTI zaprasza na seminarium o historii polskiej informatyki

Sekcja Historyczna Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wraz z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, organizuje II Seminarium "Historia informatyki polskiej".

Spotkanie odbędzie się 30 listopada br. w Audytorium Centralnym Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W programie przewidziano wykłady i prezentacje dotyczące m.in.: prehistorii maszyn obliczeniowych na terenach polskich, wykorzystania informatyki w Narodowym Banku Polskim i Zakładach Cegielskiego w Poznaniu, oprogramowania minikomputerów MERA-300, emulatora systemu MERA-400, systemu operacyjnego MASTER tworzonego w warunkach przemysłowych czy dużych projektów informatycznych w opiece społecznej. "Podejmowane przez nas działania, takie jak to seminarium, mają na celu ratowanie dorobku polskiej informatyki" - mówi Jerzy Nowak, przewodniczący Sekcji Historycznej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Z innymi inicjatywami Sekcji oraz zgromadzonymi przez jej członków materiałami dokumentującymi rozwój informatyki polskiej można zapoznać się na stronie http://klio.pti.net.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200