PSP 2 - oficjalna zapowiedź jeszcze w styczniu?

Agencja prasowa Bloomberg twierdzi, że firma Sony jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zaprezentuje swoją najnowszą konsolę przenośną - PSP 2. Chwilę później zadebiutować ma PlayStation Phone.

Pracownicy agencji prasowej Bloomberg powołują się na źródła zbliżone do firmy Sony. Ich zdaniem producent nie zamierza już długo czekać z oficjalną prezentacją swojej najnowszej konsoli przenośnej. PSP 2 ma zostać pokazane światu już 27 stycznia tego roku w trakcie specjalnej imprezy poświęconej urządzeniu. Japońska firma zamierza zresztą - znów zdaniem anonimowych informatorów - iść za ciosem i pokazać także telefon Sony Ericsson XPERIA Play - tzw. PlayStation Phone. To urządzenie miałoby zadebiutować na Mobile World Congress, który odbywa się w Barcelonie w dniach 14-17 lutego.

Ci sami informatorzy twierdzą też, że Sony zamierza położyć nacisk na "usieciowienie" swoich nowych urządzeń. Miałyby one umożliwiać dzielenie się posiadanymi plikami, przesyłanie informacji między urządzeniami Sony w prosty, nieskomplikowany sposób oraz oferować dostęp do usług sieciowych polecanych przez firmę. Funkcjonalności tego typu mają pozwolić firmie nawiązanie rynkowej walki z jej największymi konkurentami - Nintendo i Apple.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200