PPABank udostępni usługi bankowości internetowej

Pierwszy Polsko-Amerykański Bank w Krakowie uruchomi w poniedziałek (24 stycznia) serwis [email protected] Za jego pośrednictwem klienci indywidualni i małe firmy będą miały dostęp do rachunków przez Internet.

W przyszłym tygodniu usługi bankowości internetowej - [email protected] - uruchomi Pierwszy Polsko-Amerykański Bank w Krakowie. Usługa ta będzie przeznaczona dla klientów indywidualnych i małych firm. O projekcie tym

W celu zabezpieczenia poufności transakcji serwis [email protected] - oprócz standardowego hasła - wykorzystuje protokół SSL, technologię kluczy publicznych i cyfrowe certyfikaty wydane przez VeriSign.

Klienci PPABank będą mogli za pośrednictwem Internetu sprawdzać stan rachunku, dokonywać przelewów, zakładać lokaty terminowe, a także tworzyć bazę danych kontrahentów i rachunków, na rzecz których składane są dyspozycje.

System bankowości internetowej oparto na rozwiązaniu [email protected] ComputerLandu. Firma ta liczy, że w tym roku przychody ze sprzedaży rozwiązań internetowych - w tym usług pośrednictwa transmisji danych - będą stanowić ok. 30% sprzedaży firmy.

ComputerLand podał wstępne wyniki w 1999 r. Sprzedaż osiągnie wartość 420 mln zł, a zysk netto 16 mln zł. "Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług bezpośrednio związanych z handlem elektronicznym oceniamy na poziomie 6-8% obrotów" - twierdzą przedstawiciele firmy.

W roku 2000 ComputerLand przeznaczy ok. 5 mln zł na stworzenie modułów internetowych dla obecnych produktów i drugie tyle na opracowanie nowych rozwiązań internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200