PKO BP i Microsoft będą wspólnie czuwać nad bezpieczeństwem bankowych transakcji

PKO Bank Polski rozpoczął - jako pierwsza tego typu placówka w Europie - współpracę z firmą Microsoft, realizowaną w ramach programu Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program (ECCTIP). Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez wymianę informacji dotyczących potencjalnych zagrożeń. W rezultacie podpisanego porozumienia bank będzie mógł szybciej reagować na niebezpieczne zdarzenia pojawiające się w sieci.

Dzięki wymianie informacji z działającymi na całym świecie jednostkami Microsoft Digital Crimes Unit, eksperci banku będą w stanie podejmować działania jeszcze zanim potencjalne zagrożenie dotrze do naszego kraju. W przypadku ich wystąpienia, bank – z usług którego korzysta ponad 7,6 mln klientów - będzie mógł liczyć na informacje o adresach sieciowych zainfekowanych przez złośliwe oprogramowanie i wykorzystanych do zdalnych ataków w cyberprzestrzeni, m.in. w kampaniach Phishing’owych (wyłudzających dane) i kampaniach DDoS – Distributed Denial of Service (blokowania wybranych serwerów sieciowych na skutek zalewania ogromną ilością pakietów danych, uniemożliwiając ich obsługę).

Program ECCTIP jest obecnie jedynym globalnym programem bezpłatnego przekazywania informacji o zagrożeniach sieciowych. Podobny zakres informacji był udostępniany dotychczas jedynie w postaci płatnych usług przez firmy monitorujące bezpieczeństwo w sieci Internet.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Praca zdalna w wakacje - wykorzystaj potencjał MS Teams
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Microsoft Digital Crimes Unit DCU przeprowadził od początku lutego 2010 roku, wspólnie z różnymi organami ścigania (w tym FBI, EUROPOL, INTERPOL), 15 operacji wymierzonych przeciwko globalnym sieciom botnet, w skład których wchodzą komputery kontrolowane przez złośliwe oprogramowanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200