PIP wylicza czas pracy na podstawie logowań do komputera

Państwowa Inspekcja Pracy może na podstawie logowań do systemu komputerowego sprawdzać rzeczywisty czas pracy pracowników - pisze Gazeta Prawna.

Polski organ nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, czyli Państwowa Inspekcja Pracy (w skrócie PIP), może na różne sposoby sprawdzać rzeczywisty czas pracy pracowników.

Jak pisze Gazeta Prawna, podczas przeprowadzanej kontroli w jednym z banków w województwie podlaskim, inspektor PIP wykrył przypadki nielegalnych zleceń pracy porównując godziny logowania i wylogowania w systemie komputerowym z kartami ewidencji czasu pracy pracowników.

Kontrola zakończyła się pomyślnie dla zatrudnionych w banku. PIP wymógł bowiem na nim wypłacenie 137 osobom wynagrodzenia i dodatku do wynagrodzenia z tytułu pracy w nadgodzinach.

Warto też dodać, że Inspekcja Pracy ma także prawo monitorować obiekty pracy za pomocą kamery lub aparatu fotograficznego.

Źródło: Gazeta Prawna

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200