PILNE Potężny cyberatak na Ukrainę

We wtorek 15.02. późnym popołudniem doszło do awarii oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Obrony i Sił Zbrojnych Ukrainy, a także usług dwóch banków państwowych. Jako pierwsza poinformowała o tym agencja prasowa Interfax-Ukraina.

PILNE Potężny cyberatak na Ukrainę

geralt/ Pixabay

Na Ukrainie we wtorek wczesnym wieczorem doszło do zakłóceń na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Obrony i Sił Zbrojnych Ukrainy, a także w aplikacjach i usługach mobilnych dwóch banków państwowych – PrivatBanku i Sbierbanku. I tak, od ok. 18:15, podczas próby wejścia na stronę ukraińskiego Ministerstwa Obrony (https://www.mil.gov.ua/), użytkownicy otrzymują komunikat „strona niedostępna” i „nie można uzyskać dostępu do strony”. Ten sam wynik uzyskują użytkownicy, którzy próbują wejść na stronę Sił Zbrojnych Ukrainy (https://www.zsu.gov.ua/). Informację potwierdził ukraiński Stratcom.

Ponadto klienci państwowych PrivatBanku i Oschadbanku zgłaszają przerwy w działaniu aplikacji mobilnych. W szczególności wystąpiły problemy z prowadzeniem programu i dokonywaniem płatności.

Zobacz również:

  • Ukraina doświadcza nowego rodzaju cyberataków
  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
  • Firmy na celowniku hakerów

Ze swojej strony służba prasowa PrivatBanku zaprzecza istnieniu przerw w pracy banku i nazywa doniesienia o nich „dezinformacją”.

„PrivatBank rejestruje skargi klientów dotyczące zgłoszeń dezinformacyjnych o awariach banków. Informacje te są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd naszych klientów. PrivatBank działa w trybie standardowym i stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i przekazywanie prawdziwych informacji swoim klientom” – podał bank w oświadczeniu. Sbierbank powiedział, że już „rozwiązuje problemy”.

Oschadbank sprawdza systemy i podłącza dodatkowe serwery, więc niektóre z naszych usług mogą być czasowo ograniczone. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Ciężko pracujemy, aby nasze usługi działały sprawnie dla wszystkich użytkowników ", powiedział Interfax serwis prasowy banku.

.

Rozpoczął się też ostrzał artyleryjski ukraińskich pozycji w Donbasie.

Źródło: Interfax-Ukraina

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200