PCaaS sposobem na e-edukacje w polskich szkołach?

Zdaniem ekspertów Ericssona, PCaaS, czyli Komputer jako Usługa jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe jest wprowadzenie na szeroką skalę e-edukacji do polskich szkół. Uczniowie musieliby posiadać jedynie proste i tanie laptopy czy netbooki, a do wszelkich programów edukacyjnych i e-learningowych mieliby dostęp przez Internet.

"Ten system umożliwi uczniom korzystanie z edukacji elektronicznej w każdym miejscu i w każdym czasie, ale w sposób, na jaki zezwala programowo nauczyciel i system edukacji. Nauczycielom zagwarantuje możliwość korzystania, bez technologicznych ograniczeń, z każdych treści multimedialnych i programów edukacyjnych oraz wszelkich dedykowanych aplikacji szkolnych i edukacyjnych" - wyjaśnia Jarosław Morawski. W rozwiązaniu dla szkół administrator ma pełną kontrolę nad dostępem do danych. Poprzez sieć konfiguruje zdalnie profile i konta użytkowników. Definiuje również do jakich programów, systemów operacyjnych oraz treści mają dostęp użytkownicy.

System PC as a Service jest przeznaczony do użytku domowego, dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także do zastosowań dedykowanych, np. e-edukacji. Rozwiązanie przenosi wszystkie elementy związane z pracą systemu operacyjnego, oprogramowania narzędziowego i związanych z nim treści z komputera użytkownika na serwery centralne pracujące w chmurze obliczeniowej. Klasa sprzętu PC w takim systemie jest mniej istotna, co pozwala na poważne oszczędności. Ważne jest jedynie połączenie z Internetem. "Dzięki rozwiązaniu firmy Ericsson, użytkownicy mają dostęp jednym kliknięciem do serwisów internetowych oferujących usługi edukacyjne, turystyczne, wiadomości. Dostępne są także widgety popularnych aplikacji internetowych, takich jak poczta, horoskop, sieci społecznościowe, mapy, Youtube. Aplikacje pakietu Office mogą być używane jako edytory dokumentów, arkuszy elektronicznych i prezentacji" - wyjaśniają przedstawiciele firmy.

Zobacz również:

  • Hybrydowy klucz do cyfrowej zmiany. Podcasty Computerworld TOP 200.
  • Ta gra wideo pomoże użytkownikom Twittera chronić swoje dane
  • Polska ważnym producentem sprzętu dla stacji bazowych 5G w Europie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200