PCC poszerza ofertę rozwiązań do telefonii internetowej

Krakowska firma PCC podpisała umowę dystrybucyjną z Quicknet Technologies z USA. Dzięki zawartemu kontraktowi klienci PCC, dystrybutora urządzeń peryferyjnych uzyskają dostęp do nowych rozwiązań VOIP przeznaczonych dla rynku SOHO.

Na mocy umowy podpisanej z amerykańską firmą Quicknet Technologies w ofercie PCC znajdą się karty VOIP do komputerów stacjonarnych i notebooków pracujących pod kontrolą systemów Widows 95/98, Windows NT i Linux. Karta PhoneJACK to indywidualne wejście ze zwykłego telefonu do sieci Internet, umożliwiające zamianę głosu na pakiety danych w formacie IP, ok. 10 krotną kompresję głosu w celu zmniejszenia opóźnień, likwidację echa i przesyłanie głosu w postaci danych poprzez sieć. Karta PhoneJack zgodna jest ze standardem H.323.

Karta LineJACK umożliwia telefonowanie przez Internet z dowolnego telefonu w danej strefie numeracyjnej (funkcja hop-on). Jeśli LineJACK zostanie zainstalowany w biurze lub w domu w Polsce, to za cenę lokalnego połączenia możemy rozmawiać z dowolnym numerem w USA i Kanadzie. Koszt połączenia do większości krajów Europy wyniesie ok. 44 gr/min.

Oprogramowanie Internet SwitchBoard dostarczane w pakiecie z kartami PhoneJACK i LineJACK dostarcza funkcje wirtualnej centrali PBX połączonej z funkcjami VPN - Virtual Private Network. Funkcja Web800 daje możliwość automatycznego łączenia rozmów z firmowej strony www do firmowej centrali PBX, natomiast funkcja Hotline sspozwala na automatyczne przekazywanie rozmów z numeru wewnętrznego firmy (w razie nieobecności pracownika) na jego telefon komórkowy lub telefon domowy.

PCC

Tel.: (12) 631 26 60

www.pcc.cc.pl