PC sterowany głosem

Następna firma wprowadziła na rynek kartę służącą do sterowania pracą komputera PC przy pomocy ludzkiego głosu.

Następna firma wprowadziła na rynek kartę służącą do sterowania pracą komputera PC przy pomocy ludzkiego głosu.

System Speech Secretary składający się z karty i oprogramowania, wyprodukowanych wspólnie przez dwie firmy - Verbex Voice Systems i Applications Express, pozwala sterować komputerem nie tylko w zakresie systemu DOS ale przede wszystkim umożliwia sterowanie programami aplikacyjnymi. Speech Secretary pozwala na kierowanie takimi pracami jak pisanie listów, oczywiście z "dyktanda", czy nawet pisanie złożonych równań matematycznych. Żadne aplikacje nie są wyróżnione, mogą to być np. procesory tekstów, systemy DTP, systemy graficzne czy jakiekolwiek inne.

Speech Secretary można nabyć z trzema różnymi słownikami, zawierającymi odpowiednio - 300, 830 i 2200 słów. Słowniki te zawierają zwykłe słowa jak również bibliotekę fonetyczną. Oprogramowanie posiada moduł HandiWord, program rezydentny, który może podpowiadać użytkownikowi odpowiednie słowa. HandiWord rozpoznaje akcent oraz jest sprzedawany w innych wersjach językowych. Można sterować komputerem wypowiadając pełne słowa lub używając skrótów czy makropoleceń.

Speech Secretary jest sprzedawany w dwóch wersjach, wewnętrznej (karta) oraz zewnętrznej w osobnej obudowie. Obie wersje wyposażone są w mikrofony z redukcją szumów. Cena systemu wynosi 4835 USD do 7000 USD, w zależności od konfiguracji i wielkości słownika.


TOP 200