PC Interface dla systemów otwartych

Europejskie przedstawicielstwo firmy LOCUS wybrało na swego reprezentanta w Polsce firmę WIMAL International z Warszawy (tel. 47 94 62). Znany z poprzednich wersji pakiet PC Interface opracowany przez LOCUS, jest jednym z narzędzi służących do realizacji idei systemów otwartych.

Europejskie przedstawicielstwo firmy LOCUS wybrało na swego reprezentanta w Polsce firmę WIMAL International z Warszawy (tel. 47 94 62). Znany z poprzednich wersji pakiet PC Interface opracowany przez LOCUS, jest jednym z narzędzi służących do realizacji idei systemów otwartych. Dla użytkownika DOS/Windows system otwarty to taki system, który wymaga zmian nawyków pracy z komputerem, niezależnie od tego z jakimi urządzeniami i oprogramowaniem współpracuje jego PC. Dotyczy to zwłaszcza współpracy systemów DOS/Windows i którejś z wersji Unixa. Jednym z bardziej rozpowszechnionych narzędzi służących do tego celu jest PC Interface, opracowany w architekturze klient/serwer. Jeżeli mamy sieć lokalną ETHERNET i protokół komunikacyjny TCP/IP, to możemy zintegrować platformę DOS/Windows z serwerami pracującymi pod SCO Unix, AT&T Unix oraz serwery oparte na archtekturze RISC (np. HP 9000, Bull DXP 200, IBM RS 6000) oraz serwery Novella.

A oto przykłady typowych instalacji:

- połączenie SCO Unix, Novell 3.12, i 10 bezdyskowych stacji roboczych

- połączenie 10 komputerów klasy PC, pracujących pod Windows for Workgroups z RS 6000

- wysyłanie i odbiór poczty elektronicznej w standardzie RFC 822 (unixowy Simple Mail Transfer Protocol) z poziomu

DOS/Windows

- sterowanie drukarką sieciową z pięciu stanowisk

- umieszczenie UNIPLEX-u w oknie Windows

- udostępnienie zasobów Unix komputerom Macintosh.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200