PC - FTMA na baterie

Firma Texas Microsystems, Inc. opracowała do specjalnych, szczególnie wymagających zastosowań, rodzinę niedrogich i odpornych na różnorakie awarie komputerów osobistych 386 i 486.

Firma Texas Microsystems, Inc. opracowała do specjalnych, szczególnie wymagających zastosowań, rodzinę niedrogich i odpornych na różnorakie awarie komputerów osobistych 386 i 486. Opracowano w tym celu komputery PC tzw. FTMA (Fault Tolerant System Architecture - architektura systemu odpornego na awarie). Najtańszy PC FTMA kosztuje 6500 USD. Komputer taki jest wyposażony w specjalny koprocesor, który dokonuje diagnostyki całego systemu i ostrzega przed wystąpieniem zagrożeń. Jeżeli na przykład nastąpi wyłączenie zasilania, koprocesor przełącza system na baterie wystarczające do utworzenia kopii (backup) i poleca wykonanie kopii wszystkich otwartych zbiorów. Komputery takie zabezpieczają dane w przypadku przerwy w zasilaniu, awarii części składowych, błędów softwaru i obsługi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200