PC EXPO

Targi PC Expo były największym w USA spotkaniem producentów sprzętu i oprogramowania z użytkownikami końcowymi oraz programistami.

Targi PC Expo były największym w USA spotkaniem producentów sprzętu i oprogramowania z użytkownikami końcowymi oraz programistami.

Handlowa część targów połączona była z tematycznymi seminariami, prezentacjami firm i premierami nowości. Gigantyczne stoiska największych firm przeplatały się z niewielkimi wystawami lokalnych przedsiębiorstw często oferujących wyłacznie jeden produkt.

W głównych halach giganci przemysłu komputerowego kusili klientów wymyślnymi prezentacjami pełnymi atrakcji i nagród. Oddzielne pawilony przygotowano dla sprzedawców sprzętu multimedialnego, dostawców i producentów urządzeń oraz oprogramowania dla coraz powszechniejszych w USA ruchomych biur. Odrębny dzień przeznaczono dla firm oferujących dostęp do Internetu oraz oprogramowanie dla rozległych sieci.

Pierwsze wrażenia jakie można było odnieść już po kilkunastu minutach udziału w targach, to olbrzymia skala poparcia dla nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Co trzecia firma produkująca oprogramowanie reklamowała swoje aplikacje pod hasłem "We are building for Windows 95". Microsoft po raz pierwszy zaprezentował w pełni działający pakiet oprogramowania Office for Windows 95.

Drugim spostrzeżeniem jest poważna ofensywa sprzętu wyposażonego w procesory PowerPC. Na PC EXPO prezentacje komputerów z nowymi procesorami przeprowadzili IBM i Apple. Stosunkowo niewielkie stoisko Intela nie budziło tak dużego zainteresowania jak prezentacje Apple'a.

Podczas targów IBM ogłosił wprowadzenie na rynek nowej wersji systemu AS/400 opartej na 64-bitowych mikroprocesorach RISC PowerPC oraz nowe modele stacji roboczych RS/6000 z układami PowerPC 604. W pawilonie Apple'a znalazły się pierwsze komputery Power Mac z szyną PCI.

Dużym zainteresowaniem użytkowników cieszyło się największe na targach stoisko Lotusa. Tłum klientów obejrzał trzy duże prezentacje Notes.

Cannon przedstawił rodzinę sprzętu Power Workstation składającą się z notebooków oraz jedno- i wuprocesorowych komputerów osobistych opartych na procesorach PowerPC 604 i 603e.

IBM zademonstrował nową wersję WebExplorera, przeglądarki dla OS/2 Warp Connect wykorzystującej technikę obiektową.

Wśród nowości Hewlett-Packarda znalazły się serwery NetServer LS wyposażone w podwójną szynę PCI, procesor 133 MHz oraz podwójne, zintegrowane sterowniki PCI SCSI-2.

Prezentacje Compaqa obejmowały komputery DeskPro XL z układami Intela 120 MHz, 16 MB RAM, dyskiem twardym 1 GB SCSI oraz szyną PCI i notebooki Contura 400 z układami DX4 75 MHz i 100 MHz. Firma w ofercie miała także sprzęt z procesorami Intela 133 MHz.

W stoisku Toshiby znalazły się notebooki Satelite Pro 400 z procesorami Pentium 75 MHz, wyposażone w technologię łączności na podczerwień. Komputery wyposażone są w slot SelectBay pozwalający na prostą wymianę napędu dysków elastycznych na napęd CD-ROM o poczwórnej prędkości.

Premierową ofertą Delriny był WinFax Scanner udostępniający komputerom osobistym połączone możliwości faksu i skanera.

Novell zapowiedział wprowadzenie do nowej wersji GroupWise oprogramowania do kontroli przepływu pracy i tworzenia grafiki produkcji FileNet.

Duże zainteresowanie użytkowników i programistów budził także sponsorowany przez IBM oraz Apple pawilon w którym odbywały się prezentacje konkurencyjnego dla OLE oprogramowania OpenDoc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200