PBK i BPH: jest fuzja

NWZA obu banków podjęły dzisiaj decyzję o połączeniu instytucji. Fuzja nastąpi poprzez przejęcie Powszechnego Banku Kredytowego SA przez Bank Przemysłowo-Handlowy SA. Prace związane z ujednoliceniem systemów informatycznych obu banków potrwają do połowy 2002 r.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy Powszechnego Banku Kredytowego (PBK) i Banku Przemysłowo-Handlowego (BPH) podjęły dzisiaj decyzję o połączeniu. Fuzja nastąpi na zasadzie przejęcia przez krakowski BPH majątku warszawskiego PBK. Akcjonariusze PBK otrzymają w zamian akcje przyznane przez BPH. Akcje te mają zostać dopuszczone do obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kapitał zakładowy BPH, w wyniku połączenia banków, zostanie podwyższony z 73,3 mln zł do kwoty 143,5 mln zł.

W wyniku fuzji PBK i BPH powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce, po PKO BP i Pekao SA. W okresie przejściowym instytucja będzie nosiła nazwę Bank Przemysłowo- Handlowy PBK SA. W połowie 2002 r. ma się zakończyć wdrożenie wspólnego systemu informatycznego, z którego korzystać będzie 600 oddziałów nowego podmiotu. Przyjęto, iż będzie to działający już w BPH system Profile 5.1 Native.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200