PARP uruchamia Polski Most Krzemowy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z nowym programem, który ma pomóc polskim firmom technologicznym w ekspansji na rynku amerykańskim. Wnioski od przedsiębiorców będą przyjmowane do 28 stycznia 2014 r.

PARP oferuje firmom biorącym udział w projekcie wsparcie informacyjne, doradcze i szkoleniowe. Agencja deklaruje także pomoc w opracowaniu we współpracy z ekspertami z Doliny Krzemowej strategii marketingowej na rynku amerykańskim. W ostatnim etapie przewidziane są także konsultacje w USA z wybranymi specjalistami oraz prezentacje dla inwestorów i partnerów.

Wsparcie w ramach Polskiego Mostu Krzemowego ma być udzielane w formie pomocy de minimis, co oznacza, że nie wymaga zgłoszenia do Komisji Europejskiej ze względu nie niewielki rozmiar, a tym samym brak zagrożenia dla zasad konkurencji. W przypadku wyjazdów do Doliny Krzemowej uczestnicy projektu będą musieli sami pokryć koszty transportu i hoteli.

Zobacz również:

  • Wsparcie finansowe na cyfryzację MŚP. Do zdobycia 110 mln PLN

Projekt będzie finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Więcej o projekcie: http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200