PARP i Ministerstwo Gospodarki zapraszają na targi TAITRONICS

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej - planuje zorganizowanie misji gospodarczej na Tajwan dla polskich firm z branży elektronicznej. Odbędzie się ona w dniach 10-13 października 2011 r. Uczestnicy będą mogli się ubiegać o dofinansowanie z Ministerstwa Gospodarki.

Dofinansowanie można otrzymać w ramach Poddziałania 6.5.2. Wielkość pomocy na udział w misji nie może przekroczyć 50% poniesionych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą i kwoty 25 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie należy składać do Ministerstwa Gospodarki nie później niż do dnia 10 sierpnia 2011 r. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie Ministerstwa Gospodarki lub załącznikach zamieszczonych stronie Enterprise Europe Network.

Misja ma na celu promocję na Tajwanie polskich technologii z branży elektronicznej, a także ułatwienie nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami tajwańskimi. "Misja gospodarcza na Tajwan, organizowana w trakcie międzynarodowych targów TAITRONICS, będzie doskonałą okazją dla firm do rozpoczęcia kontaktów handlowych w tym kraju" - przekonują przedstawiciele PARP.

Zobacz również:

  • Najdziwniejsze produkty z tegorocznych targów CES 2023

Uczestnicy wezmą udział spotkaniach match-makingowych, w trakcie których będą mieli możliwość zaprezentowania przed tajwańskimi partnerami własnych firm oraz charakterystyki polskiej branży elektronicznej. Podczas spotkań każdy z polskich uczestników będzie miał sposobność rozmowy z co najmniej trzema przedsiębiorcami. Rekrutacją firm chińskich na spotkania zajmuje się Warszawskie Biuro Handlowe w Tajpej.

Misja odwiedzi m.in. Hsinchu - miasto należące do głównych ośrodków gospodarczych Tajwanu, posiadające również jeden z największych i najstarszych parków technologicznych. Uczestnikom zostanie też udostępnione polskie stoisko podczas targów TAITRONICS. Te jedne z największych na świecie targi elektroniczne odbędą się w dniach 10-13 października 2011 r. W ramach targów odbędzie się seminarium promujące Polskę oraz jej rynek związany z dziedziną elektroniki, ICT/IT, we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej.

Podczas wyjazdu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie PARP, a także Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej i Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie.

Polska jest największym partnerem gospodarczym Tajwanu w Europie Środkowo-Wschodniej. Znaczący wpływ na wzrost zainteresowania Polską miało jej wejście do Unii Europejskiej, w wyniku którego polskie wyroby zaczęły być uważane za produkty o wysokiej, europejskiej jakości, lecz tańsze niż ich odpowiedniki z Europy Zachodniej.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 5 sierpnia 2011 r.!

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie Enterprise Europe Network.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200