Overland: nowe modele pamięci taśmowych linii Neo

Firma Overland ma nadzieję, że pamięci taśmowe będą odgrywać w przedsiębiorstwach dalej istotną rolę. Dając wyraz temu przekonaniu, firma poszerza ofertę o nowe modele pamięci Neo.

Overland: nowe modele pamięci taśmowych linii Neo
Pamięć Neo 200S ma kompaktową konstrukcję, wysokość 2U i pojemność do 38,4 TB. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach: z autoloaderem zawierającym 12 kaset lub z autoloaderem zawierającym 24 kasety. Pamięć może zapisywać do 1,2 TB danych na godzinę. Obsługiwane typy napędów to LTO-3 HH (Ultrium 3) i LTO-4 HH (Ultrium4).

Druga pamięć oznaczona symbolem 400S jest dwa razy wyższa (4U) i może przechowywać do 76,8 TB danych, zapisując w ciągu jednej godziny do 2,3 TB danych. Urządzenia (którymi można zarządzać zdalnie przy użyciu przeglądarki WWW) zawierają czytnik kodów paskowych (pozwalający śledzić i ewidencjonować kasety z taśmami) i wspierają technologię szyfrowania danych.

Pamięci obsługują następujące interfejsy: U320 LVD SCSI, 3 Gb SAS i 4 Gb Fibre Channel. Overland rezygnuje jednocześnie z firmowego znaku ArcVault i będzie nadawać wszystkim swoim nowym produktom nazwę Neo.

Czytaj również "Modularne biblioteki taśmowe NEO-E firmy Overland".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200