Outsourcing: kierunek Rumunia

"Rumuński rynek usług IT na rzecz zagranicznych kontrahentów wzrósł w ub.r. o 43%" – czytamy w raporcie "Offshore Romania 2003" przygotowanym przez Pierre Audoin Consultants GmbH.

Zgodnie z szacunkami spółki w ostatnich latach rumuńskim firmom IT, zleciło swoje projekty ponad 460 firm z całego świata. Najczęściej wykonawcami kontraktów były niewielkie spółki zatrudniające po 15-20 programistów.

Rumunia, skąd po upadku komunizmu, wyjechały tysiące specjalistów próbuje odbudować swoją renomę, jako kraju, kształcącego doskonałych informatyków. Jeszcze w latach 80-tych tamtejsi informatycy i naukowcy cieszyli się doskonałą opinią w krajach całej Europy.

Zobacz również:

  • Czym jest MSP? O strategicznym outsourcingu usług IT
  • 10 wyzwań związanych z przetwarzaniem danych, przed którymi stoją współczesne firmy
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Ogromną zaletą tego państwa jest położenie geograficzne. Kraj leży o 2 godziny drogi od Niemiec i Francji. Rozważając decyzję o outsourcingu nie można także nie docenić faktu, że w przeciwieństwie do Indii, czy Chin, Rumunia leży w kręgu kultury zachodnioeuropejskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200