Outlook zyskuje nowy widok kalendarza - teraz bardziej jak Trello

Nowy widok kalendarza w Outlook łączy zadania, pliki, spotkania i inne elementy w jednym miejscu.

Poczta Outlook z nowym widokiem kalendarza

Poczta Outlook z nowym widokiem kalendarza

Microsoft wprowadza pierwszą od lat dużą zmianę w widoku kalendarza programu Outlook. Zyskamy możliwość bardziej dynamicznego zarządzania treściami, co powinno przełożyć się na lepsze, łatwiejsze organizowanie spotkań wraz z zadaniami, notatkami, celami (To Do), linkami, plikami i nie tylko. Nowy widok działa dość podobnie do tego, co znajdziemy w Trello, w którym możemy dodawać nowe karty informacyjne, usprawniające organizację spotkań i wydarzeń w kalendarzu. Jak tłumaczy Microsoft, nowa wersja widoku to w zasadzie "stale rozszerzająca się tablica", która próbuje scentralizować wszystko, co jest potrzebne do utrzymania porządku i aktualności kalendarza.

Sprawdź: Microsoft Teams - wszystko, co musisz wiedzieć

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Kradzież i naruszenia w poczcie e-mail to coraz częstszy problem dla firm

W oficjalnym komunikacie Gabriel Valdez, menedżer ds. marketingu w zespole Microsoft Outlook, tłumaczy, że korzystamy średnio z 6 narzędzi do śledzenia wszystkich rzeczy, które musimy wykonać. Nowy widok tablicy kalendarza został zaprojektowany po to, aby pomóc ludziom ograniczyć konieczność przełączania się między narzędziami i aplikacjami. Mamy zyskać lepsze zarządzanie swoim czasem. Jeśli do tej pory korzystaliśmy z kalendarza Outlooka, na pewno szybko docenimy nową, szerszą funkcjonalność.

Outlook z nowym widokiem najpierw w wersji web

Microsoft wprowadzi nowy widok kalendarza najpierw w wersji webowej Outlooka, a później będzie on dostępny zarówno dla użytkowników komercyjnych, jak i edukacyjnych. Na razie nie jest jeszcze do końca jasne, jak nowy widok będzie prezentował się w programie dla Windows lub w mobilnej aplikacji Microsoft Outlook.

Outlook

Outlook

Oprócz tego firma poinformowała, że poprawia funkcję planowania spotkań w aplikacji na iOS i Android. Jeszcze w tym miesiącu wszyscy użytkownicy powinni zobaczyć nową funkcję, z bardziej dopracowanym planowaniem spotkań (m.in. pojawi się opcja sugerowanych godzin).

Podobno użytkownicy często mieli tutaj problem, gdy chcieli planować spotkania z wieloma uczestnikami - dochodziło do konfliktów związanych z dostępnością. Teraz ma być o wiele lepiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200