Outlook – będzie nowe otwarcie

Microsoft pracuje nad jedną, uniwersalną wersją aplikacji Outlook, która zastąpi wiele używanych obecne przez użytkowników odmian tej usługi. Chodzi tu o aplikacje towarzyszące komputerom Windows 10, które obsługują pocztę i kalendarz, jak również o liczących sobie już wiele lat klientów Outlook instalowanych na starszych komputerach Windows i komputerach Mac.

Outlook – będzie nowe otwarcie

Microsoft wspiera obecnie różne wersje programu Outlook dla systemów Windows, systemów Mac, sieci Web, iOS i urządzeń z systemem Android. W tym ostatnim przypadku jest to aplikacja bazująca na technologii, w posiadanie której Microsoft wszedł wraz z przejęciem firmy Acompli.

Nowy klient pocztowy nosi roboczą nazwę „Project Monarch” i jest budowany w ramach szerszej inicjatywy „One Outlook”, która wykorzystuje webowe technologie. W zamyśle jego projektantów znajdzie on zastosowanie głównie w urządzeniach wyposażonych w duże wyświetlacze, takie jak desktopy Windows wyposażone w procesory x86 i ARM, desktopy macOS czy usługi pocztowe bazujące na technologii OWA (Outlook Web Access).

Zobacz również:

Microsoft zapowiada, że użytkownicy będą mogli zapoznać się wyglądem nowego klienta „One Outlook” jeszcze w 2021 roku, prawdopodobnie w trzecim kwartale. Nie zastąpi on jednak od razu aplikacji pocztowej i kalendarza wbudowanego w system Windows 10.

Operacja taka zostanie przeprowadzona dopiero na początku 2022 roku. W przypadków klientów obsługujących starsze wersje systemów Windows, procedura zostanie wszczęta najwcześniej w połowie 2022 roku.


TOP 200