Otoczeni kolumnami - nowości Creative Inspire

Creative wprowadził szereg nowych produktów do linii kolumn Inspire. W skład nowych zestawów T3000, T5900, P5800 oraz T7900, wchodzą zarówno systemy pracujące w konfiguracji 2.1 jak i 5.1, 6.1 oraz najbardziej rozbudowany 7.1.

Otoczeni kolumnami - nowości Creative Inspire

Zestaw głośnikowy Creative Inspire T3000

Stereofonicznym zestawem głośnikowym, wzbogaconym o subwoofer jest Inspire T3000. Satelity, oprócz głośnika średniotonowego wyposażone są w głośniki wysokotonowe, co powinno pozytywnie wpływać na jakość brzmienia. Subwoofer to z kolei konstrukcja w obudowie typu bass reflex. Głośniki mogą być zamocowane na stojakach lub zawieszone na ścianie. Przewodowy pilot, dołączony do zestawu, wyposażony w wejście liniowe dla przenośnych odtwarzaczy oraz wyjście słuchawkowe, pozwala na wygodną regulację głośności satelit i poziomu natężenia basu. Specjalna przejściówka umożliwia podłączenie do głośników stereofonicznego sygnału ze źródła zewnętrznego (np. konsoli gier).

Głośniki Inspire T5900 to zestaw 5.1. Przednie głośniki satelitarne wyposażone są w dwa przetworniki, wysoko- i średniotonowy. Głośnik centralny o zwiększonej mocy względem pozostałych satelit, zapewniać ma czytelną reprodukcję dialogów podczas oglądania filmów. Ma on poziomą konstrukcję, co ułatwia jego ustawienie w pobliżu ekranu. Zestaw złączy pozwala podłączyć głośniki do zewnętrznych źródeł dźwięku oraz komputera. Funkcja CMSS (Creative Multi Speaker Surround) umożliwia przetwarzanie sygnału z czterokanałowych kart dźwiękowych na dźwięk przestrzenny 5.1.

Ciekawie prezentuję się także zestaw Inspire P5800. Jego zaletą ma być doskonały stosunek jakości do ceny. Tu także subwoofer otrzymał drewnianą obudowę, a kolumna centralna dysponuje większą mocą niż kolumny satelitarne. Wejście liniowe pozwala na podłączenie głośników do konsol gier i domowego sprzętu audio. Przewodowy pilot umożliwia regulację głośności i poziomu wysterowania bas. W pilocie znalazło się także wyjście słuchawkowe.

Najbardziej rozbudowana nowość to Inspire T7900. W połączeniu z kartami Sound Blaster 7.1 pozwala odsłuchiwać ścieżki dźwiękowe nagrane z liczbą kanałów większą niż 5.1 (np. DTS ES, czy DD EX). Również tutaj przednie głośniki satelitarne mają dwudrożną konstrukcję a wzmocniony, subwoofer w drewnianej obudowie ma sobie dobrze radzić z dynamiczną reprodukcją niskich częstotliwości. Zestaw złącz wbudowanych w głośnik niskotonowy i przewodowy pilot umożliwiają korzystanie z różnych źródeł dźwięku, a technologia CMSS pozwala uzyskać dźwięk w formacie 7.1 z kart 5.1 i 6.1.

Nowe modele głośników linii Inspire oferowane są w następujących cenach: Inspire T3000 - 279 zł, Inspire T5900 - 419 zł, Inspire T7900 - 589 zł, Inspire P5800 - 349 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200