Oto najszybsza i najpojemniejsza na świecie pamięć SSD/PCIe

Wprowadziła ją ostatnio do swojej oferty amerykańska firma OWC, nadając jej nazwę Accelsior 8M2. To prawdziwy demon szybkości, potrafiący przesyłać dane przez interfejs PCIe z szybkością dochodzącą do 26 GB/s.

Źródło: OWC

Accelsior 8M2 zawiera osiem gniazd na moduły NVMe M.2 SSD, w których można zainstalować maksymalnie do 64 TB pamięci masowej (po 8 TB na gniazdo). Ponieważ tak pojemna i szybka pamięć generuje bardzo dużo ciepła, ma specjalną konstrukcję, dzięki której jest ono odprowadzane na zewnątrz i urządzenie nie przegrzewa się.

Urządzenia można skonfigurowac do pracy w trybie RAID (macierz dyskowa), do czego służy oprogramowanie SoftRAID, które wspiera całą gamę poziomów RAID. Pamięć nie należy do najtańszych i w najskromniejszej konfiguracji (czyli bez własnych dysków) kosztuje 800 USD.

Zobacz również:

  • NASA wysyła robota-chirurga w kosmos
  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa

Model o pojemności 2 TB kosztuje 1300 USD, a za urządzenie zdolne przechowywać 64 TB danych trzeba zapłacić 13 tys. USD. Pamięć została zaprojektowana z myślą o komputerach macOS, ale jest zgodna z systemami Windows 10 i Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200