Oszczędności w Ericssonie

Ericsson zamyka kolejną fabrykę w Hiszpanii oraz tworzy wspólny oddział regionalny obejmujący całą Europę Centralną.

Szwedzki koncern telekomunikacyjny zapowiedział wprowadzenie kolejnego etapu restrukturyzacji firmy. Spowoduje on zamknięcie fabryki oraz zwolnienie 850 pracowników, pracujących dla hiszpańskiego oddziału koncernu. Część pracowników ma szanse przejść do firm outsourcingowych, które zajmą się obsługą Ericsson Espana. Dzięki temu zabiegowi koncern zmniejszy zatrudnienie o co najmniej 300 etatów.

W ramach programu oszczędnosciowego Ericsson zdecydował się na stworzenie wspólnego Oddziału Regionalnego dla Europy Centralnej. W jego skład wejdą dotychczasowe oddziały lokalne: Polska, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Węgry, Słowacja oraz Słowenia.

Do zadań nowego oddziału należeć będzie przede wszystkim umacnianie kontaktów z klientami Ericssona w tym regionie i koordynowanie działań rynkowych. Szefem oddziału został Ake Enell, dotychczasowy prezes Ericssona w Chorwacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200