Ostatni moment na zgłoszenia do Imagine Cup

Tylko do 6 stycznia drużyny, które chcą wziąć udział w konkursie Imagine Cup, mogą rejestrować się do udziału w krajowych finałach zawodów. Finały światowe odbędą się w lipcu 2014 roku w Seattle.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny, skierowany do studentów i uczniów powyżej 16. roku życia. Światowy finał konkursu odbędzie się w lipcu 2014 roku w Seattle.

Drużyny, które chcą wziąć w nim udział, muszą najpierw zgłosić się do polskiej edycji konkursu - na stronie www.imaginecup.com. Następnie - do 6 stycznia 2014 roku - powinny wysłać krótki opis swojego pomysłu w jednej z głównych kategorii konkursu (Gry, Innowacje i Projekty społeczne) na adres [email protected]

„Finały Krajowe to niepowtarzalna szansa dla drużyn z całej Polski na zaprezentowanie swoich pomysłów oraz sprawdzenie, czy mają one realne szanse na sukces zarówno w konkursie, jak i sukces komercyjny. Najlepsze z nich mają szansę na wzięcie udziału w finałach światowych w Seattle. To ogromne wyróżnienie i szansa na międzynarodowy sukces. Liczymy, że w tej edycji, tak jak w poprzednich, polskie drużyny również zajmą wysokie lokaty” – mówi Agata Dudar z polskiego oddziału Microsoft.

Imagine Cup co roku aktywizuje ponad 300 tys. studentów z ponad 100 krajów. W 2000 roku gospodarzem finałów konkursu była Warszawa. Polscy studenci niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych edycjach Imagine Cup.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

autor: PAP

źródło:http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,398511,ostatni-moment-na-zgloszenia-do-imagine-cup.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200