Ostateczny koniec systemu Windows 10 Mobile

Microsoft ostatecznie i nieodwołalnie żegna się z systemem Windows 10 Mobile. Oprogramowanie to nie będzie już w żaden sposób aktualizowane i do rąk użytkowników nie trafią już żadne poprawki. Zarówno te usprawniające pracę systemu, jak i poprawki bezpieczeństwa czy też tzw. „gorące” aktualizacje (hotfix).

Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ Microsoft ogłosił dużo wcześniej, że przestanie wspierać technicznie swój mobilny system operacyjny w styczniu 2019 r. Tak naprawdę to decyzja taka zapadła w 2017 roku, gdy jeden z dyrektorów korporacji umieścił na swoim blogu informację o tym, że opublikowana wtedy poprawka wprowadza do systemu szereg nowych funkcji i będzie ostatnią, która tak istotnie modyfikuje to oprogramowanie.

Obecnie wiadomo, że system Windows 10 Mobile nie otrzyma jakikolwiek poprawek. To ostateczny koniec świadczący o tym, że Microsoft wywiesił w tym segmencie rynku IT białą flagę i oddał inicjatywę takim firmom, jak Apple i Google. I chociaż aplikacje pakietu Microsoft Office uruchamiane na urządzeniach Windows 10 Mobile będą wspierane do 12-go stycznia 2021 roku, to Microsoft stawia sprawę jasno i zaleca użytkownikom przejście na urządzenie z systemem Android lub iOS.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200