Osobista sieć Novell'a

W odpowiedzi na rozpoczęcie sprzedaży przez Microsoft systemu Windows for Workgroup (patrz opis działania pakietu w CW PL nr 5/93 r.) firma Novell ma zamiar wprowadzić na rynek w połowie 1993 r. pakiet Personal NetWare.

W odpowiedzi na rozpoczęcie sprzedaży przez Microsoft systemu Windows for Workgroup (patrz opis działania pakietu w CW PL nr 5/93 r.) firma ma zamiar wprowadzić na rynek w połowie 1993 r. pakiet Personal NetWare.

Ma to być połączenie systemu sieciowego typu peer-to-peer NetWare Lite z systemem operacyjnym DR DOS 6.0, uzupełnione m.in. o zdalną łączność (przy użyciu modemu). Personal NetWare będzie m.in. umożliwiał zdalne korzystanie z drukarki, zabezpieczenie danych przy użyciu hasła, zarządzanie pamięcią takie jak w DR DOS 6.0 oraz kompresję zbiorów zapisywanych na dysku. Novell zamierza sprzedawać Personal NetWare w trojaki sposób: w połączeniu z systemami sieciowymi NetWare w celu tworzenia oddziałowych zespołów roboczych, dzielących się wspólną drukarką lub wymieniających między sobą pliki, zainstalowane na stałe w komputerach typu PC i jako odzielny produkt dla tych użytkowników, którzy chcą w swojej niewielkiej firmie założyć sieć peer-to-peer.


TOP 200