Oryginalna stylistyka Aspire

Acer wprowadza na polski rynek nowe multimedialne komputery PC.

Acer wprowadza na polski rynek nowe multimedialne komputery PC.

Acer Computer planuje wprowadzenie na polski rynek komputerów Aspire, które m.in. podczas prezentacji na targach CeBIT zwróciły na siebie powszechną uwagę przede wszystkim oryginalną kolorystyką i stylistyką obudowy.

Aspire jest komputerem z funkcjami multimedialnymi przeznaczonym przede wszystkim do użytku domowego.

Standardowo jest on wyposażony w monitor 14", 15" lub 17" z wbudowanym głośnikiem, faksmodem o szybkości transmisji danych 28,8 Kbps oraz funkcje automatycznej sekretarki. Od września w Polsce mają być dostępne modele z procesorem Pentium 100 MHz, dyskiem o pojemności 1 GB i czytnikiem CD-ROM o sześciokrotnej szybkości odczytu, ale bez faksmodemu. Komputery będą oferowane z polską wersją systemu Windows 95 oraz bogatym zestawem oprogramowania użytkowego i rozrywkowego. Obecnie cena Aspire nie jest ustalona, ale - jak twierdzi dyrektor Acer Polska Tomasz Niesłuchowski - ma ona być na poziomie cen amerykańskich, tzn. ok. 3000 USD.

Acer Computer jest firmą tajwańską, która zajmuje obecnie 7 miejsce na światowej liście największych producentów komputerów PC, a 5 pod względem produkcji serwerów. Na polskim rynku produkty Acera znajdują się od 1988 r. w ofercie Computer 2000, a serwis zapewnia CSS (Computer Service Support). Ostatnio Acer Computer zaktywizował swoją działalność w naszym kraju, otwierając na początku br. przedstawicielstwo w Warszawie.


TOP 200