Oracle wygasi w 2020 roku usługę Dyn

Korporacja prosi użytkowników korzystających z jego usługi Dyn (rozwiązanie DNS zapewniające firmowym systemom IT bezpieczeństwo) o przechodzenie na chmurową usługę świadczoną przez Oracle Cloud, która oferuje podobne możliwości, pracując przy tym według Oracle bardziej niezawodnie.

Wiąże się to z tym, że Oracle postanowił nie rozwijać dalej usługi Dyn i zakończyć jej żywot w 2020 roku. Oracle wszedł w posiadanie technologii Dyn w 2016 roku w momencie przejęcia firmy, która jest jej twórcą, czyli Dyn Technologies.

Użytkownicy zwracają jednak uwagę na fakt, że usługa DNS świadczona przez DNS Cloud ma poważną wadę. Nie wspiera tak ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa systemów IT, jak technologii DNSSEC, Webhop (HTTP redirect), oraz Zone.

Zobacz również:

Szczególnie dotkliwy wydaje się brak wsparcia dla technologii DNSSEC (Domain Name System Security Extensions). Warto przypomnieć, że ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers; organizacja dbająca o bezpieczeństwo internetu) zaapelował na początku tego roku do firm, aby domagały się od dostawców świadczących im usługi sieciowe jak najszybszego wdrożenia tej technologii, która chroni korporacyjne centra danych przed atakami hakerów wykorzystujących słabości systemu DNS.


TOP 200