Oracle wspiera innowacyjność firm

Aplikacja Oracle Innovation Management umożliwiać ma przedsiębiorstwom zwiększenie zwrotu z inwestycji w innowacyjne pomysły.

Zaprezentowana nowość jest elementem oferty rozwiązań do zarządzania łańcuchem wartości produktów - Oracle Product Value Chain. Można je także integrować z systemem Oracle Agile Product Lifecycle.

Innovation Managemet pozwala w prosty sposób ocenić koszt i ryzyko związane z tworzeniem, dopracowaniem koncepcji dowolnego produktu, a zarazem ocenić jej zgodność z celami projektowymi oraz wymaganiami klienta. Tym samym, przedsiębiorstwa wykorzystujące tę aplikację mają większą możliwość wybierania i inwestowania w dobrze rokujące produkty i zarządzania całą ofertą tychże, a samo Oracle Innovation Management zapewnia pełny wgląd w stan realizacji wybranego projektu.

Zobacz również:

  • E-faktury: zmiany są nieuniknione
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Nowe rozwiązanie umożliwia przy tym analizowanie wpływu alternatywnych scenariuszy inwestycyjnych na realizację celów biznesowych, a zarazem opracowanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z wymaganiami stawianymi produktom.

Innowacyjne pomysły opracowywane z wykorzystaniem Oracle Innovation Management mogą także być w prosty sposób modyfikowane – zasilane nowymi pomysłami – by końcowy produkt był jednocześnie produktem w jak największym stopniu zyskownym. Producent twierdzi ponadto, że jego nowa aplikacja pozwoli skoncentrować się na mniejszej liczbie lepszych produktów zgodnych ze strategiami rozwoju działalności biznesowej przedsiębiorstwa.

Innowacyjność produktowa jest procesem biznesowym o krytycznym znaczeniu, przez co nie można jej umieszczać jedynie w arkuszach kalkulacyjnych lub prezentacjach PowerPoint – nie może być odłączona od reszty łańcucha wartości produktów. (…) Poprzez dostarczenie wygodnego, użytecznego, ale systematycznego podejścia do zarządzania innowacyjnością produktową, Oracle Innovation Management może przyspieszyć transformację najlepszych pomysłów w zyskowne produkty – mówił Jon Chorley, wiceprezes działu Supply Chain Management Product Strategy w firmie Oracle, przy okazji zapowiedzi Oracle Innovation Management.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200