Oracle włącza zabezpieczenia mobilne do platformy zarządzania dostępem

Udoskonalony interfejs użytkownika, nowe funkcje mobilne oraz dodatkowe funkcje w zakresie zgodności z poziomu jednej platformy mają pomóc firmom w zarządzaniu dostępem do aplikacji.

Firma Oracle wprowadziła ważne aktualizacje do rozwiązania Oracle Identity Management, które umożliwia przedsiębiorstwom bezpieczne zarządzanie dostępem do aplikacji mobilnych, chmurowych i lokalnych za pomocą wspólnego, łatwego w użyciu interfejsu.

W miarę jak korporacyjne środowiska IT stają się coraz bardziej złożone, a liczba zagrożeń wzrasta, przedsiębiorstwom coraz bardziej zależy na tym, aby zapewnić bezproblemowy i bezpieczny dostęp do szerokiej gamy aplikacji z poziomu coraz większej liczby urządzeń.

Zobacz również:

Najnowsza wersja rozwiązania Oracle Identity Management 11gR2 pomaga w uproszczeniu i usprawnieniu tego procesu dzięki integracji aplikacji Enterprise Mobility Management z pakietem rozwiązań Oracle Identity Management. Po tej integracji zabezpieczenia mobilne oraz funkcje zarządzania tożsamością i zgodnością z przepisami są dostępne na jednej skonsolidowanej platformie.

Dzięki integracji funkcji zarządzania mobilnością z rozwiązaniem Oracle Identity Management przedsiębiorstwa mogą teraz zapewnić swoim pracownikom mobilnym bezpieczeństwo, a także możliwości takie jak zarządzanie urządzeniami, aplikacjami i treściami mobilnymi oraz tożsamością użytkowników. Rozwiązanie Oracle posiada zaawansowane funkcje jednokrotnego logowania i uwierzytelniania kontekstowego. Ponadto po aktualizacji rozwiązanie Oracle Identity Management zawiera poprawiony interfejs użytkownika, który upraszcza interakcje użytkownika z systemem, ułatwia pracownikom logowanie i zmniejsza liczbę telefonów do stanowiska help desk.

Firma Oracle wprowadziła również nowe funkcje zarządzania tożsamością, ułatwiające klientom zapewnienie zgodności z przepisami, np. funkcje w zakresie podziału obowiązków i zarządzania pełnym cyklem życia ról. Dzięki dodaniu nowych funkcji zarządczych do platformy IdM, Oracle umożliwia przedsiębiorstwom obniżenie kosztów zarządzania systemem oraz kosztów jego wdrożenia i długoterminowego serwisowania.

Technologie cyfrowe takie jak chmura, media społecznościowe i urządzenia mobilne stają się już standardem w przedsiębiorstwach, przynosząc ze sobą nowe i coraz bardziej złożone wyzwania związane z bezpieczeństwem — powiedział Jim Taylor, dyrektor ds. rozwoju produktów w firmie Oracle. Aby pomóc przedsiębiorstwom w stawieniu czoła tym wyzwaniom, w najnowszej wersji rozwiązania Oracle Identity Management połączyliśmy nasze zabezpieczenia mobilne i rozwiązania do zarządzania tożsamością w jedno rozwiązanie z jednym kodem źródłowym, interfejsem użytkownika, przepływem pracy i modułem zarządzania regułami. Integracja ta pomoże przedsiębiorstwom w ekonomiczny sposób spełniać surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami.


TOP 200