Oracle wierzy w telekomunikację

Zakup za 219 mln dolarów spółki MetaSolv dowodzi, że Oracle poważnie myśli o stworzeniu zintegrowanego rozwiązania dla dostawców usług telekomunikacyjnych po sieci IP

Założona w 1992 spółka MetaSolv specjalizuje się w narzędziach do automatyzacji systemów wsparcia. Dostarcza narzędzia do zarządzania zasobami, aktywacji usług i profilowania użytkowników dla operatorów telekomunikacyjnych dostawców internetu, usług VoIP, czy IPTV.

Do jej klientów należą m.in amerykańscy giganci tacy jak Sprint-Nextel, czy Verizon, a także BT Group, T-Mobile, UPC, Cesky Telekom, czy część spółek Vodafone.

Telekomunikacja oraz rynek usług szerokopasmowych to jeden z sektorów, na których panuje największa konkurencja. Nie ma tygodnia bez informacji o nowych ofertach, czy pomysłach na sprzedaż wiązaną rozwiązań telekomunikacyjnych z innymi produktami, czy usługami. "Widzimy wyraźnie jak silnym zmianom podlega ten rynek. Wierzymy, że już wkrótce pojawi się potrzeba stworzenia nowej zintegrowanej platformy, która pozwoli na łatwe zarządzanie tymi usługami" - mówi Thomas Kurian, wiceprezes działu Oracle Server Technologies Development, odpowiedzialny m.in za rozwój rozwiązań middleware.

Koncern ma w swoim portfolio szereg aplikacji potrzebnych do stworzenia takiego rozwiązania, a także nową technologię umożliwiającą integrację różnych elementów infrastruktury informatycznej. Dlatego też premiera nowego rozwiązania dla tego segmentu rynku jest zapewne tylko kwestią czasu.