Oracle walczy dalej

Oracle zamierza zaskarżyć niekorzystną dla siebie decyzję amerykańskiego departamentu sprawiedliwości, który bada sprawę wrogiego przejęcia PeopleSoft. Jak informowaliśmy wcześniej, najprawdopodobniej transakcja zostanie zablokowana. Oficjalna decyzja w tej sprawie zapadnie za dwa tygodnie.

Spółka Larry'ego Ellisona nie zgadza się z zarzutami PeopleSoft, że ewentualne przejęcie wpłynie niekorzystnie na rynek aplikacji biznesowych, ograniczając na nim konkurencję. Zdaniem Oracle, rynek został zdefiniowany za wąsko - regulator nie wziął pod uwagę m.in. udziału Microsoftu. Spółka wielokrotnie zapewniała o determinacji w dążeniu do realizacji przejęcia rywala. Decyzja amerykańskiego sądu powinna zapaść do 2 marca 2004 r.

Kilka dni temu Ellison kolejny raz podbił stawkę do 9,4 mld USD. Do tej pory Oracle kontrolował około 2,9 proc. akcji PeopleSoftu. Podchody Oracle trwają już osiem miesięcy, wszystko zaczęło się w czerwcu ub.r. od kwoty 5,1 mld USD od pewnego czasu spółka nalega na akcjonariuszy PS, aby wybrali, nominowanych przez Ellisona, kandydatów do zarządu PeopleSoft. Coroczny zjazd akcjonariuszy odbędzie się 25 marca.

Zobacz również:

Po drugiej stronie oceanu własne śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisja Europejska. Jak informowaliśmy wcześniej, europejski regulator zawiesił dochodzenie w celu zebrania większej ilości materiałów. Decyzję wyda najprawdopodobniej na wiosnę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200